Pętla indukcyjna

Pętla umożliwia bezobsługowy wjazd na teren osiedla czy siedziby firmy w znaczny sposób zwiększający bezpieczeństwo wjazdu. Pętla indukcyjna wymusza obecność pojazdu, uniemożliwiając tym samym uruchamianie bramy czy szlabanu przez pieszych.

 Pętla indukcyjna składa się z tzw anteny wmontowanej pod nawierzchnią oraz detektora pętli.

Może działać we współpracy z innymi urządzeniami, np. pilotami czy kartami zbliżeniowymi.

 Przykładowo można zastosować pętle na wyjeździe parkingu osiedlowego, dzięki czemu pojazdy, które już wjechały mogą w łatwy sposób wyjechać po podjechaniu pod szlaban.

 Urządzenie stosuje się również na parkingach firmowych, gdzie w godzinach pracy firmy pętla jest uruchomiona pozwala na otwarcie szlabanu dla każdego samochodu, zaś w poza określonymi godzinami blokuje się jej działanie.

Czułość pętli jest regulowana programowo i dobierana zgodnie ze specyfikacją pojazdów. Istnieje możliwość ustawienia pętli tak, by reagowała na rowery, lub tylko samochody.

Pętla może służyć jako urządzenie bezpieczeństwa, otwieranie szlabanu czy rozróżnianie kierunku wjazdu dla systemów zliczania wjeżdżających samochodów.

Zajmujemy się kompleksowym montażem pętli o dowolnych wymiarach. Jeżeli zajmujesz się montażem pętli indukcyjnych możesz zamówić u nas gotową pętlę indukcyjną wykonaną na wymiar wraz z detektorem.