Fadini Strabuc

W serii STRABUC wyróżniamy dwa modele słupków o numerach 918 oraz 930.

STRABUC 918

jest chowanym, hydraulicznym słupkiem blokady wjazdu, wykonanym ze stali, zaprojektowanym w celu zabezpieczenia przed wjazdem pojazdów nieupoważnionych. Programator Elpro S40 instalowany jest na poza słupkiem, w osłoniętym miejscu. Słupek Strabuc 918 przewiduje serię akcesoriów zapewniających bezpieczeństwo i prawidłową pracę, pozwalających na montowanie słupka zarówno na obiektach prywatnych jak i publicznych.

STRABUC 930

Automatyczny słupek drogowy STRABUC 930 zaprojektowany tak, by działać niezawodnie i skutecznie ograniczać dostęp do zakładów, parkingów, posiadłości itp. Słupek wyposażony jest w obudowę o kształcie cylindrycznym, umieszczoną pod ziemią, mechanizm hydrauliczny oraz programator  elektroniczny ELPRO 10 CEI. Słupek umieszczony jest w obudowie, która jest wbetonowana w ziemię, minimum na głębokość 1 metra. Zapewnia to właściwe mocowanie słupka, jak również zabezpiecza przed uszkodzeniem obudowy. Urządzenie jest w pełni wodoodporne, bez względu na pozycję  słupka (otwarcie, zamknięcie). To powoduje, że w każdej pozycji kable zasilające słupek są w pełni chronione.

Słupek może być sterowany na różne sposoby: od kontroli radiowej po sterowanie ręczne dzięki wykorzystaniu specjalnego klucza. Specjalna kombinacja kolorystyczna, oraz właściwy profil  czynią urządzenie estetycznym i funkcjonalnym. Czerwone lampki sygnalizacyjne umieszczone w górnej części słupka informują o jego ruchu. Mechanizm wewnętrzny słupka stanowi silnik, siłownik hydrauliczny, a także zespół miedzianych rur oraz kombinacja pionowych drążków prowadzących, które  utrzymują właściwą pozycję słupka w czasie jego eksploatacji. W wyjątkowych sytuacjach możliwe jest zwolnienie mechanizmu dzięki zastosowaniu pancernej blokady cylindrycznej oraz specjalnego klucza umieszczonego pod pokrywą, w górnej części słupka. Zwolnienie mechanizmu umożliwia  sterowanie ręczne urządzeniem.