Jaką bramę wybrać: przesuwną czy skrzydłową?

Funkcjonalność

Brama powinna cieszyć oko. ale przede wszystkim ważne jest by była funkcjonalna. Krótko mówiąc chodzi o to by było łatwiej i szybciej.

Brama przesuwna czy skrzydłowa?

 Zanim zdecydujesz się na wzór należy określić jaki rodzaj bramy będzie najbardziej odpowiedni w twoim przypadku. Będąc właścicielem dużej i szerokiej działki nie ma aż tak dużego znaczenia czy zdecydujesz się na  bramę przesuwną czy skrzydłową. Po prostu możesz wybrać to co Ci bardziej pasuje. W pozostałych przypadkach rodzaj bramy zależy od wielu przypadków m.in. szerokości ogrodzenia, możliwego kąta wjazdu, przeszkód.

Ruch bramy przesuwnej odbywa się wzdłuż ogrodzenia dzięki czemu oszczędza się miejsce na posesji. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że brama musi mieć miejsce na otwarcie. Na jej drodze nie może być żadnych przeszkód.

W przypadku wąskiego wjazdu warto zastanowić się nad bramą skrzydłową (rozwieraną). W tym przypadku najlepiej by garaż znajdował się centralnie na wprost bramy.

A może coś innego?

Jeżeli twój wjazd jest dość nietypowy można zastosować różnego rodzaju hybrydy. Z jednej strony brama skrzydłowa, z drugiej mała przesuwna, a może brama harmonijkowa, lub teleskopowa które zajmują o połowę mniej miejsca i otwierają się dwukrotnie szybciej. Należy jednak pamiętać, że koszt takich rozwiązań jest znacznie wyższy i nie stosuje się w przypadku bardzo ciężkich bram.