Bramy teleskopowe

Bramy wjazdowe teleskopowe znajdują zastosowanie we wjazdach, w których odległość wzdłuż światła wjazdu jest bardzo mała. Bramy teleskopowe łączą zalety bramy przesuwnej (nie zajmują miejsca zarówno podczas otwierania jak i zamykania) oraz bramy skrzydłowej (nie wymagają tak dużo miejsca wzdłuż ogrodzenia jak brama przesuwna). Należy się jednak liczyć z tym, że wzór tych bram powinien być lżejszy a ich koszt jest dwukrotnie wyższy niż analogicznej bramy przesuwnej.

Wybierając wzór bramy teleskopowej można posłużyć się wzorami bram przesuwnych, bram skrzydłowych czy ogrodzeń z jedynym zastrzeżeniem -wzory nie mogą zbytnio wychodzić poza obszar jezdny.

Zasada działania bramy teleskopowej jest podobna do bramy przesuwnej jednakże brama jest wyposażona w specjalny mechanizm dzięki któremu podczas uruchomienia napędu jednocześnie poruszają się obydwie części bramy.

   Po zatwierdzeniu wzoru bramy teleskopowej (wzór może odpowiadać wzorom ogrodzeń lub bram przesuwnych) przyjeżdżamy na pomiar. Kolejny etap to spawanie konstrukcji i montaż mechanizmów teleskopowych. Ostatecznie całość poddaje się cynkowaniu ogniowemu zgodnie z normą PN EN ISO 1461.

Cynkowanie ogniowe polega na zanurzeniu konstrukcji w wannie wypełnionej cynkiem. Czyni bramę lepiej zabezpieczoną przed korozją niż w przypadku cynkowania galwanicznego. Po ocynkowaniu konstrukcję poddaje się pasywacji, powodując tym samym niejakie "starzenie się" powłoki cynkowej w celu zapewnienia dobrej przyczepności farby.

Proces tworzenia balkonu

Oferujemy wykonanie oraz montaż na terenie śląska i okolic.

Tymczasowo zawieszamy wykonywanie bram teleskopowych, przepraszamy.